ΣΑΣ ΚΑΛΟΣΩΡΙΖΟΥΜΕ ΣΤΟ BLOG ΜΑΣ!! ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ!!!

Κυριακή 19 Μαΐου 2013

ΤΕΛΙΚΟΣ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΣΑΜΟΥ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ Ο ΑΟΣ!!!

Α.Ο. ΣΑΜΟΥ - Α.Ε. ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ 2-0

Στη χειρότερη φετινή του εμφάνιση ο ΑΟΣ κατάφερε στα 2 τελευταία λεπτά του ημιχρόνου να πάρει τη νίκη και να στεφθεί για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά πρωταθλητής Σάμου. Στο πρώτο μέρος υπήρχαν ελάχιστες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες χωρίς όμως τη μεγάλη ευκαιρία. Στο δεύτερο ημίχρονο και όσο περνούσε η ώρα ο ΑΟΣ ανέβαζε συνεχώς την απόδοση του , πιέζοντας συνεχώς για το γκόλ, ενώ η ομάδα του Καρλοβάσου προσπαθούσε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους αντιπάλους. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα και ενώ είχαν προηγηθεί δύο πολύ καλές ευκαιρίες για γκόλ από τη μεριά του ΑΟΣ με πρωταγωνιστές τους Βαγιανό και Ροκάι, ο Μωραίτης έπειτα από εκτέλεση κόρνερ έπιασε το γυριστό σουτ μέσα από τη περιοχή και έκανε το 1-0(79΄) δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς. Στο επόμενο λεπτό ο Μαργαρώνης, με σουτ έξω από τη περιοχή "κλείδωσε" τη νίκη για την ομάδα του κάνοντας το 2-0(80΄). Το επόμενο σφύριγμα του διαιτητή Διαμάντη μετά τη σέντρα έδωσε το έναυσμα για τρελούς πανηγυρισμούς για την ομάδα του ΑΟΣ με τους φίλους και γονείς από την κερκίδα να χειροκροτούν ασταμάτητα για την προσπάθεια των παιδιών. Με 19 νίκες , 1 ισοπαλία 112 γκολ υπέρ και 9 κατά , άξιζαν αυτό το πρωτάθλημα με το παραπάνω. Συγχαρητήρια στην ομάδα του Καρλοβάσου για την προσπάθεια τους, έδειξαν ότι στο μέλλον θα είναι μία πολύ ανταγωνιστική ομάδα. ΑΟΣ (Μαλλές): Μαργαρίτης, Σαχίνογλου, Nοταράς Β , Χουσάς, Κοκκινόπουλος, Ροκάι,Νοταράς Σ., Καμπουράκης Β., Μωραίτης, Μαργαρώνης, Βαγιανός (Αχυρόπουλος, Γέσσεν, Πλασταργιάς, Γέσσεν, Τζεμάι, Μυλωνάς, Βουρλιώτης, Καζόγλου, Καμπουράκης Κ.,Οικονόμου, Βακράς, Γερασίμου, Ράπτης )Καρλόβασι : Τσεσμελής, Ζορμπάς, Σκόρμπος, Τσακανιάς, Σάρακας, Στασινής, Τζοίτης, Χατζηνικολάου, Αθανασίου, Durraj, Bregna, (Αναγνώστου, Κιουλουκιώτης, Δημητράκης, Μαρμαράς, Κουκουβλής, Ρουσσάκης, Μαρμαράς)